Пређи на садржај

Палмеирас елиминисан – Бока Јрс се пласирала у финале Либертадореса

У четвртак увече (5), Палмеирас је видео како се њихов сан о Тетри у ЦОНМЕБОЛ Либертадорес претвара у ноћну мору. Упркос томе што је играо у Алијанц парку, са публиком од 40.398 одушевљених навијача, Вердао је поражен са 4-2 на пенале од Боке Јуниорс, после нерешеног 1-1 у продужетку. Тиме се Палмеирас у полуфиналу опростио од континенталног такмичења.

Најава

Ово је био четврти пут да је тим Буенос Ајреса победио Алвивердеа у нокаут серији на такмичењу, поновивши подвиге из финала 2000. и полуфинала 2001. и 2018. У прва два наврата победе Боке решаване су и пеналима.

У великом финалу, Бока Јуниорс ће се суочити са Флуминенсеом, који се квалификовао прошле среде (4) елиминацијом Интернасионала у Беира-Рију. Узбудљиви окршај одржаће се 4. новембра на Маракани, а преноси се уживо на ЕСПН-у на Стар+.

Најава

У самој утакмици тимови су кренули опрезно, проучавајући једни друге, што је резултирало мало прилика на почетку. Прва значајнија шанса за Палмеирас је указала у 14. минуту, када је Габријел Менино шутирао ван шеснаестерца, натеравши голмана Ромера да се одбије. Рони је покушао да искористи предност, али је на крају направио фаул и добио жути картон.

Ипак, Бока Јуниорс је након првог страха преузела контролу над утакмицом. Солидним маркирањем и ефикасним прелазима, аргентински тим је постигао прелеп гол у 23. минуту, када је Мерентиел пројурио са леве стране и ниско убацио Ел Матадора Каванија да би одлично завршио одбрану.

Каванију је ово био први гол на утакмицама Либертадореса у целој каријери!

Уз неповољан резултат, Палмеирас је показао нервозу на терену, правио је много грешака у додавању и непрецизних центаршута. Бока Јуниорс је искористио ову ситуацију, а млади Барко је добио жуте картоне Густаву Гомезу и Рафаелу Веиги.

Рони је и даље имао прилику да изједначи у надокнади времена, али је одбрана Ксенејза успела да то одбрани, одржавајући вођство гостију од 1-0 на полувремену.

У другом полувремену, тренер Абел Фереира је одмах направио две замене, доводећи Кевина и Ендрика како би покушали да дају ново појачање тиму. Палмеирас је знатно напредовао, стварајући прилике за напад на боковима.

У 11. минуту Ендрик је сервирао Мејкеа, који је покушао центаршут, али је лопта на крају отишла ка голу и Ромеро је спектакуларно одбранио.

Ендрик, са само 17 година, наставио је да буде сила у игри, а у 21. минуту га је срушио Рохо, који је добио други жути картон и искључен.

Абел Фереира је тада заузео још офанзивнији став, заменивши Габријела Менина Флаком Лопезом како би повећао притисак на Боку Јуниорс.

Палмеирасово инсистирање награђено је у 27. минуту, када је Пикерез шутирао ван терена, лопта се одбила од одбране и савладала Ромера, поравнавши резултат на 1-1.

Навијачи Палмеираса су експлодирали од радости, узвикујући „Палмеирас је тим који се враћа“ у Алијанц парку.

У последњих 15 минута Палмеирас је кренуо у напад, а млади Луис Гиљерме је ушао у меч у покушају да преокрене игру.

Аргентинци су, заузврат, усвојили дефанзивнији приступ, покушавајући да одложе утакмицу са неколико прекида, што је довело до пада неколико играча Боке на терен.

У надокнади времена, невероватан потез: центрирао је Луис Гиљерме, а Рони је спектакуларно извео ударац бициклом, али је Ромеро невероватно одбранио, гарантујући реми Боки.

Као резултат тога, полуфинална одлука је отишла у извођење једанаестераца.

Истакли су се голмани: Вевертон је одбранио ударац Каванија, али је Ромеро узвратио спектакуларном одбраном Рафаела Веиге. Међутим, Густаво Гомез је изгубио још један ударац за Палмеирас, док је Ромеро одбранио ударац у корнер, гарантујући Боки Јуниорс победу на пенале од 4-2 и пласман у финале Либертадореса, у потрази за седмом титулом.